חתונת קורונה

חתונה צנועה זו לא מילה גסה

במשך שנה התמודדתם עם ניהול וארגון חתונה. החל מכאבי ראש מספקים, שיר לסלואו ועד לבחירת צבע המפיות בשולחן. ובסוף כוח עליון החליט שיפול בתאריך שלכם מגיפת הקורונה. אז קודם כל נודה למרפי ולאחר מכן נבין שגם 10 איש יכולים לשמח חתן וכלה.

אז הנה לכם 5 טיפים שיעזרו לכם לעבור את החתונה בשמחה גדולה בצל הקורונה :

1.פרופורציות – “למה עכשיו קורונה? למה דווקא אני?” קודם כל, תפסיקו לשאול את זה. הסיטואציה תיהיה לגמרי שונה ברגע שתשלימו עם זה ותבינו שזה קרה, אלפי אנשים נפטרים כל יום, ולנו השתנו תוכניות לחתונה. אל תשכחו שעכשיו אמנם ישנה חתונה מצומצמת אבל כשכל זה יגמר אתם תחגגו עם כל המוזמנים שהיו לכם.

חתונה בצל הקורונה

2. עשרה אנשים בהחלט יכולים לשמח חתן וכלה בחתונה קטנה , אל תתנו לקורונה לעצור אתכם! – דחיתם את המסיבה? מעולה. תארגנו חתונה מצומצמת בכל זאת. חלק מהרבנים פוסקים שאסור לבטל חתונה וחלק פוסקים שמותר. תקשיבו ללב שלכם. תכננתם להיות נשואים? תנשאו, הקמת בית נאמן היא מצווה גדולה.

3. אל תוותרו על ספקים חיוניים, הם ישנו לכם את היום לטובה. איפור, שיער וצילום שיהיו לכם למזכרת מהיום המרגש הזה. בנוסף קייטרינג לחתונה בבית כנסת לאוכל שתבחרו. מה שלא יהיה, זה עדיין יום החתונה שלכם. והכי חשוב, וויתרת על שמלת החלומות שלך ואת שומרת אותה ליום הגדול? אין בעיה, יש מגוון רחב של שמלות יפות וקלילות שניתן לרכוש באירית בוטיק – שמלה לחתונה בבית , או שמלה צנועה לחתונה בבית כנסת לחתונה קטנה . תכננו פגישות מול הספקים בצורה וירטואלית והכינו את השאלות מראש, ממש כאילו הייתם נפגשים איתו פנים מול פנים. תוסיפו לחוזה שאם קורה משהו לספק מפת כוח עליון (בידוד וכו’..) הוא מחוייב למצוא לכם ספק חדש שיחייב את אותו התשלום. ספקים שעובדים בתקופת הקורונה מכירים את הסעיף הזה שנקרא “סעיף כוח עליון”.    

4. תשמרו על מנהגי חתן וכלה, על הדברים הקטנים שמסבים לכם אושר. רוב החנויות עדיין מבצעות משלוחים והזמנות, ואתם יכולים לשמח את בן או בת הזוג במתנה קטנה ליום החתונה שיכולה לתת הרגשה טובה מאוד.

5. האולם נסגר ואסור להתכנס, מה עושים?

חתונה קטנה בבית או חתונה בבית הכנסת – כמובן שחתונה בבית תמיד תרגיש נוחה יותר, אבל לא כולם זכו לבית עם גינה גדולה ולכן חתונה בבית כנסת יכולה להיות אלטרנטיבה מעולה. הרבה בנות שהתחתנו בצורה מצומצמת לבסוף אמרו שזו הייתה חוויה מטורפת והרבה יותר מרגשת ממה שהן דמיינו, וזה בהחלט סיפור לספר לנכדים.

לסיכום, אל תתנו למצב להשפיע על ההתרגשות והאושר שלכם. חתונה זו חתונה, בין אם היא קטנה עם עשרה אנשים שהכי קרובים אליכם בעולם, ובין אם היא עם ה500 אנשים שהתחייבתם עליהם לאולם ?

המון מזל טוב, תשתפו אותי בתגובות בחוויות שהיו לכם בחתונה בצל הקורונה